برای دانلود اپلیکیشن دکتر پوست کلیک نمایید android

بوتاکس چانه

زمان انتشار: 1 ماه پیش 1051

بوتاکس چانه بوتاکس تصاویر بوتاکس چانه فواید بوتاکس داروی بوتاکس چیست تزریق بوتاکس

 

بوتاکس چانه:

 

 

علل محبوبیت بوتاکس:

سم بوتولینوم نوع A یا همان بوتاکس رایج ترین روش زیبایی با کمترین تهاجم برای به حداقل رساندن چین و چروک صورت می باشد و توسط محققین روشی ایمن معرفی شده است.

از جمله مهمترین مزایای تزریق بوتاکس، راحتی و عدم وجود دوره ی نقاهت است و این تکنیک بر چروک های عمقی پوست تاثیر بسیار خوبی داشته و از نظر هزینه نیز نسبت به ماندگاری مناسب و نتیجه ی نهایی، روشی به صرفه می باشد.

زمانی که درباره ی بوتاکس صحبت می کنیم اغلب منظورمان چروک های دور چشم، بر روی پیشانی و بین ابروها می باشد اما یکی از نواحی صورت که کمتر مورد توجه ما قرار دارد، چانه می باشد. چطور می توان چروک های بوجود آمده بر روی چانه را از بین برد؟!

 

تزریق بوتاکس به چانه:

آزمایشات بالینی زیادی بر روی تزریق بوتاکس به چانه انجام شده است و به نظر می آید بوتاکس از جمله بهترین روش های زیبایی برای رفع خطوط عمیق بوجود آمده بر روی چانه می باشد.

پوست ناحیه ی چانه در بعضی افراد مانند پوست پرتقال ممکن است ناهموار شود و به مرور زمان و با افزایش سن میزان چروک ها و عمق آن ها افزایش می یابد که برای جلوگیری از ایجاد چنین حالتی در پوست، از بوتاکس برای فلج عضلانی و جلوگیری از ایجاد چروک هایی که هنگام تغییر حالت صورت خود را نشان می دهند، استفاده می شود.


عضلات ناحیه ی چانه بطور مرتب در طول روز حرکت می کنند و ارتباط میان مغز و عضلات شما چگونگی و زمان حرکت عضلات را معین می سازد. بوتاکس برای مدتی از ترشح استیل کولین جلوگیری کرده و بسته به مهارت پزشک متخصص، میزان بوتاکس تزریق شده و بدن خود داوطلب برای مدتی از ایجاد انقباضات عضلانی و درنتیجه تشکیل خطوط چانه جلوگیری می شود.

اگر تصمیم دارید تزریق بوتاکس به چانه را انجام دهید بهتر است عکس های مراجعین قبلی پزشک انتخاب شده را ببینید تا بتوانید بهتر تصمیم گرفته و تصورات اشتباه از این تکنیک را کنار بگذارید.

همچنین به تزریق بوتاکس می توانید بعنوان یک روش جلوگیری نگاه کنید. اگر در خانواده ی شما سابقه ی ایجاد چروک های متعدد در ناحیه ی چانه وجود دارد می توانید پس از مشورت با پزشک خود برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط پوستی خود تزریق بوتاکس را انجام دهید.

 

روش تزریق بوتاکس به چانه:

تزریق بوتاکس به چانه نسبت به سایر نواحی صورت راحت تر بوده و به زمان کمتری نیاز دارد.

پزشک متخصص ممکن است از ماده ی بی حسی برای راحتی بیشتر شما استفاده کند و پس از تزریق بوتاکس برای چند ثانیه ممکن است احساس ناراحتی و درد داشته باشید که کاملا موقتی بوده و از بین خواهد رفت.

 

نتایج تزریق بوتاکس به چانه نیز بسیار رضایت بخش می باشد زیرا علاوه بر رفع خطوط عمیق پوستی، چروک های ریز نیز تا حدود زیادی از بین می روند، افتادگی و شلی پوست کنترل می شود و بطور کلی ناحیه ی چانه فرم مناسب تری نسبت به قبل پیدا می کند.

همچنین به یاد داشته باشید که یک سری عوارض مانند احساس کوفتگی، درد و تورم، سردرد، کج شدن خط لبخند و... جزء عوارض نسبتا رایج بوده که پس از مدتی برطرف می شوند و نباید در این مدت با لمس پوست وضعیت را بدتر کنید و بهتر است هرچه سریع تر به پزشک خود این موضوع را اطلاع دهید.

در موارد حادتر که بسیار نادر می باشد عوارض شامل تاری دید، مشکلات صحبت کردن، از دست دادن کنترل مثانه و مشکلات تنفسی می شوند که باید در اسرع وقت با فوریت های پزشکی تماس بگیرید.

 

 

 

جهت تمایل به اطلاع از بهترین کلینیک های شهر خود، هزینه ی اقدامات زیبایی، مشاوره ی آنلاین با پزشکان متخصص حاذق در سراسر کشور و گرفتن نزدیک ترین نوبت های متخصصین بصورت آنلاین کلیک کنید.

 

 

برای مطالعه ی مطالب بیشتر بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

منابع:

Medically reviewed by Catherine Hannan, M.D. — Written by Kathryn Watson on June 2, 2020

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/botox-for-chin

 

مطالب مرتبط
جلوگیری از ریزش مو
جلوگیری از ریزش مو جلوگیری از ریزش مو ریزش مو درمان ریزش مو بهترین قرص برای ریزش مو بهترین درمان ریزش مو زن...
اگزما ناشی از استرس
اگزما ناشی از استرس اگزما ناشی از استرس اگزما عصبی چیست آمپول اگزما اگزما و هویج اگزما در اثر آفتاب فرق ا...
اثر کرونا بر پوست
اثر کرونا بر پوست اثر کرونا بر پوست علائم کرونا بر پوست کرونا کوید 19 علائم پوستی کرونا علائم پوستی ویر...
فواید پاکسازی پوست با درما اف:
فواید پاکسازی پوست با درما اف: فواید پاکسازی پوست با درما اف آموزش کار با درما اف درما اف کلین دستگاه درما اف میکرودرم...
پاکسازی پوست صورت
پاکسازی پوست صورت پاکسازی پوست صورت پیل کربن کربن تراپی رفع تیرگی پوست درمان تیرگی پوست لیزر کربن پیل لیزر پیل...
علت تیره شدن ناگهانی پوست صورت
علت تیره شدن ناگهانی پوست صورت علت تیره شدن ناگهانی پوست انواع تیرگی پوست علل تیرگی پوست تیرگی پوست پوست تیره علائم...
لیزر جای زخم
لیزر جای زخم لیزر جای زخم لیزردرمانی چیست لیزردرمانی زانو لیزر جای جوش لیزر جای بخیه لیزر جای سوخت...
نانوفت مو
نانوفت مو نانوفت مو عوارض نانوفت قیمت نانوفت قیمت نانوفت صورت نانوفت زیر چشم تزریق چربی زیر چشم...
آکنه ندولار چیست
آکنه ندولار چیست آکنه ندولار جوش ندولار آکنه کیستیک عکس آکنه کیستیک جوش آکنه درمان جوش درمان جوش...
چگونه پوست سبزه را روشن کنیم
چگونه پوست سبزه را روشن کنیم چگونه پوست سبزه را روشن کنیم روش های روشن سازی پوست قوی ترین ماسک سفید کننده ی پوست کرم سفی...
پر بازدید ترین ها
بهترین ضدآفتاب برای تمامی شرایط
بهترین ضدآفتاب برای تمامی شرایط بهترین ضدآفتاب برای تمامی شرایط بهترین ضدآفتاب برای انواع پوست بهترین ضدآفتاب پوست چرب با منافذ...
رژیم غذایی مناسب برای کاهش ریزش مو
رژیم غذایی مناسب برای کاهش ریزش مو رژیم غذایی مناسب برای کاهش ریزش مو جلوگیری از ریزش مو با کاهش استرس دلیل و علل اصلی ریزش مو در...
راهکارهای درمان ریزش مو بعد از کرونا
راهکارهای درمان ریزش مو بعد از کرونا راهکارهای درمان ریزش مو بعد از کرونا تغییرات هورمونی و شرایط پزشکی ریزش مو درمان ریزش مو...
علل پنهان ریزش مو را بشناسیم
علل پنهان ریزش مو را بشناسیم علل پنهان ریزش مو را بشناسیم چرا جلوگیری از ریزش مو مهم است جلوگیری از ریزش مو با تغذیه‌ی مناس...
دارو تقویت موهای نازک
دارو تقویت موهای نازک دارو تقویت موهای نازک جلوگیری از ریزش مو با کاهش استرس دلیل و علل اصلی ریزش مو در مردان و زنان...
شامپو ضدریزش مو
شامپو ضدریزش مو شامپو ضدریزش مو جلوگیری از ریزش مو با تغذیه‌ی مناسب جلوگیری از ریزش مو با کاهش استرس دلیل و...
ماینوکسیدیل درمان ریزش مو
ماینوکسیدیل درمان ریزش مو ماینوکسیدیل درمان ریزش مو چرا جلوگیری از ریزش مو مهم است ریزش مو درمان ریزش مو شامپو ضدر...
ریزش مو بعد از زایمان
ریزش مو بعد از زایمان ریزش مو بعد از زایمان دلیل و علل اصلی ریزش مو در مردان و زنان وقتی به پزشک پوست و مو مراجعه می ک...
انواع ریزش مو با الگوی زنانه
انواع ریزش مو با الگوی زنانه انواع ریزش مو با الگوی زنانه تغییرات هورمونی و شرایط پزشکی دارو های موثر برای ریزش مو انواع...
تاثیر ژن بر ریزش مو
تاثیر ژن بر ریزش مو تاثیر ژن بر ریزش مو چرا جلوگیری از ریزش مو مهم است جلوگیری از ریزش مو با کاهش استرس دلیل و...