برای دانلود اپلیکیشن دکتر پوست کلیک نمایید android

درمان لک در تابستان

زمان انتشار: 3 ماه پیش 1358

درمان لک در تابستان رفع تیرگی پوست ناشی از آفتابسوختگی آفتابسوختگی کک و مک لک درمان آفتابسوختگی کرم برای آفتاب سوختگی صورت لوسیون برای آفتاب سوختگی

 

درمان لک در تابستان:

 

مقدمه:

تشدید میزان اشعه های مضر نور خورشید تهدیدی جدی برای سلامت پوست بشمار می آید و بخصوص بر تشکیل لک های پوستی تاثیر مستقیمی دارد.

آسیب های خورشیدی باعث پیری زودرس پوست، ایجاد سلول های سرطانی و مشکلاتی از این قبیل می شوند و حتی اگر پوست خود را بدون سوزاندن برنزه کنید نیز از خطرات و مشکلات پوستی در امان نخواهید بود. با شروع فصول گرم سال رعایت یک سری نکات ساده اما مهم و حتی مصرف مواد غذایی مفید برای هیدراته و سالم نگه داشتن پوست می تواند به جلوگیری از ایجاد مشکلات پوستی از جمله  لک ها کمک شایانی داشته باشد.

آفتابسوختگی و لک های پوستی:

رنگدانه ی محافظ پوست ملانین نام دارد و فقط برای مدت زمان مشخصی می تواند از پوست شما دربرابر نور خورشید محافظت کند و پس از آن پوست شروع به سوختن می کند.

هرچقدر ملانین پوست شما بیشتر باشد احتمال آفتابسوختگی کمتر می شود و به همین دلیل افراد بور بعضا طی تنها 5 دقیقه دچار آفتابسوختگی می شوند و مهمترین راه جلوگیری از ایجاد لک و آفتابسوختگی استفاده از کرم های ضدآفتاب می باشد.

SPF 15 خاصیت محافظتی تا 93 درصد، SPF 25 تا حدود 96 درصد و SPF 30 در حدود 97 درصد می باشد و حتی اگر پوست شما نسبت به نور خورشید حساس نمی باشد، ملتهب نمی شود و دچار انواع لک های پوستی نمی شوید هنوز هم برای محافظت از پوست خود و جلوگیری از ایجاد سرطان پوست استفاده از ضدآفتاب با حداقل SPF 15 ضروری می باشد.

همچنین گرما و نور خورشید می تواند باعث ایجاد بثورات پوستی، خارش، تحریک و بطور کلی احساس ناخوشایندی در پوست شوند و با گرم شدن بیش از اندازه ی هوا برجستگی و تاول های ریز افزایش می یابد و هر کدام از آسیب های پوستی ممکن است به مرور زمان منجر به ایجاد لک های تیره شوند و به همین دلیل یکی از مهمترین نکات مراقبتی در تابستان خنک نگه داشتن پوست صورت و بدن می باشد.

اهمیت جلوگیری از ایجاد لک های پوستی:

هنگامی که هنوز لک های پوستی نمایان نشده اند و زمانی که بسیار کمرنگ هستند رعایت یک سری نکات مراقبتی اهمیت بسیار زیادی دارد. لک های بوجود با استفاده ی منظم از محصولات موضعی مورد تایید متخصصین قابل برطرف شدن می باشند اما چیزی که میزان اثرگذاری داروهای موضعی را مشخص می کند، میزان توجه شما به مراقبت از پوست در فصل تابستان می باشد.

حتی اگر از محصولات آرایشی و مرطوب کننده ی دارای خاصیت محافظت از پوست در برابر اشعه های نور خورشید استفاده می کنید، استفاده از ضدآفتاب ضروری بوده و محصول خریداری شده باید برچسب محافظت در برابر طیف گسترده از اشعه های نور خورشید را داشته باشد.


بعلاوه باید حدود 30 دقیقه قبل از خروج از منزل از ضدآفتاب به مقدار زیادی استفاده کنید و اجازه ی جذب کامل به پوست بدهید و هر دو ساعت یکبار مجددا از کرم ضدآفتاب خود استفاده کنید.

هنگام لباس پوشیدن نیز به سراغ لباس های تنگ و تیره نروید زیرا خطر اشعه ی ماوراءبنفش را بیشتر می کنند و بجای آن از تیشرت های نازک و سفید که ضریب SPF حدود 4 دارند استفاده کنید.

همچنین در مکان های بدون سقف به دنبال سایه باشید و از پوست و چشم های خود دربرابر ماسه ها و کف پوش های روشن و براق که نور خورشید را به سمت صورت منعکس می کنند با استفاده از عینک آفتابی و نگاه نکردن به کف زمین محافظت کنید.

و در آخر مراقب لب های خود نیز باشید زیرا پوست لب ها نازک و آسیب پذیر بوده و ایجاد لک بر روی پوست لب نیز امکان پذیر می باشد که با استفاده از بالم لب حاوی مواد ضدآفتاب و SPF بدون رنگ تیره می توان از لب ها نیز در فصل تابستان محافظت کرد.

 

ملانوما چه نشانه هایی دارد

 

منابع:

https://www.webmd.com/allergies/features/sunburn

https://www.webmd.com/beauty/features/summer-hair-removal-tips

https://blogs.webmd.com/healthy-skin/20190723/skin-problems-to-watch-out-for-this-summer

 

مطالب مرتبط
اگزمای عفونی
اگزمای عفونی اگزمای عفونی بیماری پوستی عفونی درمان تاولهای اگزما مدت زمان درمان اگزما انواع اگزما...
درمان خشکی پوست
درمان خشکی پوست درمان خشکی پوست خشکی پوست درمان خشکی پوست خشکی پوست دست خشکی پوست سر خشکی پوست صورت...
هیدرودرمی صورت
هیدرودرمی صورت هیدرودرمی صورت هیدرودرمی دور چشم هیدرودرمی پوست دستگاه هیدرودرمی پوست قیمت دستگاه هیدرود...
فیلر بهتر است یا بوتاکس
فیلر بهتر است یا بوتاکس فیلر بهتر است یا بوتاکس فرق بوتاکس و ژل فیلر ژل تزریق ژل عوارض فیلر چیست فیلر پیشا...
درمان خارش سر و ریزش مو
درمان خارش سر و ریزش مو درمان خارش سر و ریزش مو خارش سر و ریزش مو درمان ریزش مو درمان خارش خارش ریزش مو شا...
علت ایجاد زخم پس از کاشت مو
علت ایجاد زخم پس از کاشت مو علت ایجاد زخم پس از کاشت مو جای زخم کاشت مو عکس زخم کاشت مو درمان زخم کاشت مو کاشت مو...
درمان کم پشتی موها
درمان کم پشتی موها درمان کم پشتی موها شستشوی صحیح مو مراقبت از مو محافظت از مو تمیزکردن موها جلوگیری از ریزش مو د...
مقایسه ی اثربخشی وبدون ضرر محلول عصـاره های گیاهی با محلول کلوتریمازول 1% در درمان درماتیت سبورئیک: یک کارآزمایی بالینی تصادفی
مقایسه ی اثربخشی وبدون ضرر محلول عصـاره های گیاهی با محلول کلوتریمازول 1% در درمان درماتیت سبورئیک: یک کارآزمایی بالینی تصادفی نرگس بیدهندی، حمیدرضا احمدی آشتیانی، آذین آیت اللهی، سمیه بدنگی، ارکیده قربان دادرس، علیرضا فیروز...
نانوفت مو
نانوفت مو نانوفت مو عوارض نانوفت قیمت نانوفت قیمت نانوفت صورت نانوفت زیر چشم تزریق چربی زیر چشم...
سرم ضدچروک و لیفتینگ
سرم ضدچروک و لیفتینگ سرم ضدچروک و لیفتینگ بهترین سرم ضدچروک سرم ضدچروک بوتاکس سرم پوست درمان چین و چروک چی...
پر بازدید ترین ها
بهترین ضدآفتاب برای تمامی شرایط
بهترین ضدآفتاب برای تمامی شرایط بهترین ضدآفتاب برای تمامی شرایط بهترین ضدآفتاب برای انواع پوست بهترین ضدآفتاب پوست چرب با منافذ...
همه چیز راجع به ساختار مو
همه چیز راجع به ساختار مو همه چیز راجع به ساختار مو تغییرات هورمونی و شرایط پزشکی انواع ریزش موی زنان درمان ریزش مو د...
انواع ریزش مو با الگوی زنانه
انواع ریزش مو با الگوی زنانه انواع ریزش مو با الگوی زنانه تغییرات هورمونی و شرایط پزشکی دارو های موثر برای ریزش مو انواع...
لیزر اندیاگ
لیزر اندیاگ لیزر اندیاگ فواید لیزر پوست چیست لیزر جوان‌سازی پوست صورت چیست تاثیرات لیزر دی اکسید کربن ب...
دلایل ریزش مو در مردان
دلایل ریزش مو در مردان دلایل ریزش مو در مردان درمان ریزش مو در زنان ماینوکسیدیل درمان ریزش مو تاثیر ماینوکسیدیل...
لیزر الکساندریت
لیزر الکساندریت لیزر الکساندریت لیزر جوان‌سازی پوست صورت چیست جوانسازی و ترمیم پوست با لیزر فرکشنال CO2 تاث...
آی پی ال چیست
آی پی ال چیست آی پی ال چیست مراقبت‌های پیش از درمان با لیزر فرکشنال CO2 واقعیت هایی ناگفته از لیزر موهای زائ...
تاثیر لیزر دی اکسید کربن بر پوست
تاثیر لیزر دی اکسید کربن بر پوست تاثیر لیزر دی اکسید کربن بر پوست لیزر دی‌اُکسید کربن لیزر اربیوم ایتریوم آلومینیوم گارنت لی...
تاثیر لیزر بر ملاسما
تاثیر لیزر بر ملاسما تاثیر لیزر بر ملاسما لیزر جوان‌سازی پوست صورت چیست جوانسازی و ترمیم پوست با لیزر فرکشنال CO2...
لیزر رنگی پالسی
لیزر رنگی پالسی لیزر رنگی پالسی درمان‌های نوری آیا لیزر درمانی بی‌خطر است فواید لیزر پوست چیست لیزردرم...