برای دانلود اپلیکیشن دکتر پوست کلیک نمایید android

مراقبتهای قبل و بعد از هایفوتراپی

زمان انتشار: 1 ماه پیش 1020

مراقبتهای قبل و بعد از هایفوتراپی هایفوتراپی هایفوتراپی صورت هایفوتراپی غبغب هایفوتراپی بینی هایفوتراپی واژینال هایفوتراپی در شیراز

مراقبتهای قبل و بعد از هایفوتراپی:

 

بهترین گزینه برای استفاده از روش HIFU  (سونوگرافی متمرکز با شدت بالا) افراد مسن هستند که با شلی و افتادگی پوست و چین و چروک های متعدد پوستی روبرو شده اند اما استفاده از هایفوتراپی محدودیت سنی نداشته و امروزه بسیاری از خانم ها و آقایان جوان برای ارتقای کیفیت پوست خود از این تکنیک پیشرفته بهره مند می شوند.

هرچند این تکنیک غیرتهاجمی می باشد اما رعایت نکات قبل و بعد از هر جلسه هایفوتراپی کاملا ضروری بوده و تاثیر مستقیم بر نتیجه ی نهایی خواهد گذاشت بنابراین با مجموعه ای از نکات مراقبتی در ادامه آشنا می شویم.

مراقبتهای قبل از هایفوتراپی:

 

انتظارات غیر واقعی خود را کنار بگذارید:

 

در ابتدا باید بدانید انجام هایفوتراپی فقط در مراکز شناخته شده و تحت نظر متخصصین پوست ایمن می باشد و یادگیری کارکردن با دستگاه تنها بخشی از موارد مورد نیاز برای حاصل شدن نتایج مثبت با کمترین عوارض جانبی به شمار می رود.

متخصصین پوست بدلیل مطالعه ی آکادمیک و کاملا تخصصی توانایی مدیریت و مقابله با مشکلات احتمالی حین و بعد از اتمام هایفوتراپی را داشته و بهترین اقدامات لازم را جهت رفع عوارض جانبی انجام می دهند و این موضوع در حالی است که افراد غیرمتخصص اطلاعات کافی در زمینه ی بافت شناسی، امراض شناسی و سایر علوم مورد نیاز برای انجام تکنیک های زیبایی و درمانی را ندارند.

به یاد داشته باشید هایفوتراپی برای تمامی مشکلات پوستی کاربرد ندارد. مثلا آفتاب سوختگی و مشکلات ناشی از برنزه کردن پوست با این روش قابل درمان نیستند.

 

 

از محصولات شیمیایی استفاده نکنید:

 

برخی از انواع محصولات مراقبتی و آرایشی پوست حاوی مواد شیمیایی یا محرک بوده و بهتر است چند ساعت قبل از هایفوتراپی از آن ها استفاده نکنید و حتی استفاده از محصولات مراقبتی مانند مرطوب کننده ها نیز جایز نمی باشد.

همچنین در صورت مصرف آنتی بیوتیک این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید تا در صورت صلاح دید ایشان مصرف آنتی بیوتیک ها متوقف شود زیرا این دسته از مواد دارویی می توانند پوست را به نور حساس کرده و ممکن است مشکل ساز شوند.

 

سابقه ی مصرف دارو و بیماری های زمینه ای خود را با پزشک در میان بگذارید:

 

همانطور که گفته شد مصرف برخی داروها ممکن است قبل از هایفوتراپی مشکل ساز شود. مثلا در بعضی مواقع پزشک متخصص توصیه می کند مصرف آنتی بیوتیک ها تا دو هفته پس از هایفوتراپی انجام نشود.

البته جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و هایفوتراپی روشی کاملا ایمن و مورد تایید متخصصین می باشد اما داشتن سابقه ی برخی بیماری ها یا مثلا ابتلا به گلودرد، سرماخوردگی، داشتن زخم یا تب شرایط مساعدی برای هایفوتراپی ایجاد نکرده و به همین دلیل توصیه می شود قبل از جلسه ی هایفوتراپی در مورد تمامی داروهای مصرفی و سابقه ی مصرف دارو یا بیماری های خود با پزشک متخصص صحبت کنید.

 

یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید:

 

علاوه بر تحقیقات خودتان در این زمینه، یک جلسه با پزشک خود در مورد نتایج این روش، عوارض جانبی و سوالات خود صحبت کنید.

هایفوتراپی یک روش بدون خونریزی، برش، بخیه، ایجاد زخم و کاملا ایمن می باشد اما با این وجود برخی افراد استرس و اضطراب زیادی قبل از انجام این روش دارند. در طول جلسه ی مشاوره پزشک علاوه بر معاینه و بررسی شرایط جسمی، شرایط روحی شما را نیز در نظر می گیرد و در صورت نیاز داروهای ضداضطراب قبل از جلسه ی درمانی برای شما تجویز می شود.

 

 

 

مراقبتهای بعد از هایفوتراپی:

 

 

از نور خورشید دوری کنید:

 

اشعه های خطرناک نور خورشید حتی در حالت عادی نیز می توانند باعث بروز مشکلات جدی در پوست ما شوند اما پس از جلسات هایفوتراپی اهمیت این موضوع چندین برابر می شود و جهت جلوگیری از بروز لک های پوستی، تغییرات رنگدانه ای و آفتاب سوختگی توصیه می شود تا چند هفته از قرارگیری در معرض نور خورشید و یا سرمای زیاد جلوگیری کنید.

استفاده از کرم های ضدآفتاب مورد تایید متخصصین متناسب با نوع پوست شما اولین قدم برای حفاظت از پوست بشمار رفته و برای تکمیل روند سفتی پوست، عمل کردن به این مورد بسیار مهم می باشد.

 

 

 

از نوشیدن الکل صرف نظر کنید:

 

فشار اضافه به کبد خود وارد نکرده و حداقل تا چند روز از مصرف مشروبات الکلی بپرهیزید.

در روزهای اول پس از درمان کبد وظیفه ی تجزیه ی چربی های غیرفعال بوجود آمده را برعهده دارد و مصرف الکل بدین معناست که کبد علاوه بر چربی های آزاد شده باید الکل را نیز تجزیه کند و از طرفی دیگر الکل باعث رقیق شدن خون و افزایش احتمال خونریزی می شود. بنابراین توصیه می شود برای بهبود هرچه سریع تر خود رعایت این دسته از نکات را حتما به خاطر داشته باشید.

 

 

 

خاراندن پوست ممنوع است:

 

ممکن است به هر دلیل پوست ناحیه ی تحت درمان پس از جلسه ی هایفوتراپی احساس خارش داشته باشد. در چنین شرایطی توصیه می شود پوست خود را تحریک نکنید زیرا با کوچکترین خارش ممکن است پوست زخم شود و پوست پس از هایفوتراپی حساسیت بالایی داشته و آسیب پذیرتر می باشد.

همچنین ایجاد زخم نیز عوارض خاص خود مانند ایجاد جای زخم و بروز عفونت را به همراه دارد و به همین خاطر درصورت احساس خارش بهتر است مانند زمان قبل از هایفوتراپی با پوست خود رفتار نکنید.

 

مراقب میزان آب مصرفی در طول روز باشید:

 

هیدراته نگه داشتن بدن و دوری از کم آبی پوست نقش مهمی بر نتیجه ی نهایی دارد.

مصرف آب به میزان لازم باید در طول روز رعایت شده تا به افزایش تولید کلاژن های پوست و ترمیم زودتر ناحیه ی تحت درمان کمک کند.

 

 

 

از دوش آب گرم دوری کنید:

 

پس از هایفوتراپی در مورد بهترین زمان استحمام با پزشک خود صحبت کرده و از دوش آب گرم یا سرد دوری کنید.

آب ولرم به همراه استفاده از شوینده های ملایم بهترین گزینه برای حمام پس از هایفوتراپی می باشد زیرا علاوه بر حفظ چربی طبیعی موجود در سطح پوست، از تحریک پوست و تداخل در روند درمانی شما نیز جلوگیری می کند.

سونا، وان آب گرم و اتاق بخار نیز از موارد ممنوعه حداقل تا زمانی که پزشک متخصص صلاح بدانند می باشند.

 

پوست را مرطوب نگه دارید:

 

استفاده از مرطوب کننده های سبک که جذب بالایی دارند در کنار نوشیدن مقدار آب کافی باعث رطوبت رسانی درست و اصولی پوست شده و در تحریک کلاژن سازی نقش مهمی دارد.

همچنین وسواس در زمینه ی استفاده از محصولات مراقبتی نیز می تواند باعث بروز مشکلات جانبی شود. استفاده از محرک و ساینده هایی مانند اسید سالیسیلیک، پراکسید بنزوئیل، رتینول ها و ویتامین C موجود در شوینده یا لایه بردارها تا زمان بهبودی کامل ممنوع است و توصیه می شود درمورد بهترین زمان شروع مجدد استفاده از لوازم آرایشی نیز با پزشک خود صحبت کنید.

 

تا زمان بازگشت پوست به حالت اولیه ورزش های سنگین انجام ندهید:

 

هرچند هایفوتراپی غیرتهاجمی است اما ورزش و فعالیت های سنگین حتی بر این نوع تکنیک سفت کردن پوست با اثرات لیفتینگ نیز تاثیرگذار است و گرم شدن و تعریق پوست می تواند باعث بروز ناراحتی شود.

بنابراین از هرگونه محرک مانند دمای بالا، تماس با مواد شیمیایی و فعالیت های شدید باید دوری کرده تا احتمال بروز عوارض جانبی مانند قرمزی و تورم پوست کاهش یابد.

 

از مصرف خودسرانه ی دارو بپرهیزید:

 

برای تسکین پوست خود می توانید از کمپرس های خنک کننده استفاده کنید اما در صورت نیاز به مصرف مسکن و سایر داروهای خوراکی یا موضعی، حتما تحت نظر پزشک خود این عمل را انجام داده و در صورت مواجهه با عوارضی همچون درد شدید، تاول، تورم و کبودی فورا ایشان را در جریان مشکل خود قرار دهید.

 

 

 

جهت تمایل به اطلاع از بهترین کلینیک های شهر خود، هزینه ی اقدامات زیبایی، مشاوره ی آنلاین با پزشکان متخصص حاذق در سراسر کشور

و گرفتن نزدیک ترین نوبت های متخصصین بصورت آنلاین کلیک کنید.

 

درمان جای جوش عمیق

بهترین روش جوانسازی پوست

سفید کردن و رفع سیاهی پوست

عوارض انواع لیزر پوست

پاک سازی پوست صورت

جوانسازی پوست با لیزر

درمان پیری زودرس پوست

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.justinboey.com/hifu-post-treatment-care-tips-to-help-your-skin-recover-well/

https://www.illumiatherapeutics.com/articles/hifu-facelift-aftercare

 

https://sa1s3.patientpop.com/assets/docs/25445.pdf

 

مطالب مرتبط
کاشت مو در زنان
کاشت مو در زنان کاشت مو در زنان کاشت مو با نئو فت کاشت مو به روش sut کاشت مو در زنان کاشت مو به روش fit...
فتوتراپی اگزما
فتوتراپی اگزما فتوتراپی اگزما درمان اگزما فوتوتراپی اگزما عوارض نوردرمانی نوردرمانی صورت نوردرمان...
با اگزمای زمستانی چه کنیم
با اگزمای زمستانی چه کنیم با اگزمای زمستانی چه کنیم اگزما اگزما در اثر آفتاب بهترین پماد برای اگزما اگزما آرنج...
درمان پیری زودرس پوست صورت
درمان پیری زودرس پوست صورت درمان پیری زودرس پوست ویتامین جلوگیری از پیری پوست جلوگیری از پیری پوست درمان پیری پوست...
مزایا و معایب پی آر پی
مزایا و معایب پی آر پی مزایا و معایب پی ار پی پی ار پی پی ار پی مو پی ار پی لک صور پی ار پی مو چیست پی ار پی...
چه چیزهایی برای اگزما خوب است
چه چیزهایی برای اگزما خوب است چه چیزهایی برای اگزما خوب است تغذیه مناسب اگزما رژیم غذایی مناسب اگزما غذاهای محرک اگزما...
علائم عفونت پوست سر
علائم عفونت پوست سر علائم عفونت پوست سر عفونت پوست سر چیست عفونت پوست سر عفونت پوست سر نوزادان عفونت پوست سر کودک ع...
محلول های ریزش مو
محلول های ریزش مو محلول های ریزش مو درمان کم پشتی مو ریزش مو ریزش موی خانم ها ریزش موی آقایان
روش های جلوگیری از آکنه های پوستی
روش های جلوگیری از آکنه های پوستی روش های جلوگیری از آکنه های پوستی آکنه های پوستی آکنه های نوجوانی جوش جوش صورت آکنه ی صورت
پاک کردن تاتو ابرو
پاک کردن تاتو ابرو پاک کردن تاتو ابرو پاک کردن تاتو ابرو با لیزر پاک کردن تاتو با پلکسر پاک کردن تاتو با لیزر...
پر بازدید ترین ها
مرطوب کننده پوست خشک خانگی
مرطوب کننده پوست خشک خانگی مرطوب کننده پوست خشک خانگی ساخت کرم مرطوب کننده برای پوست چرب آبرسانی به پوست خشک بهترین کر...
کرم آبرسان کودک
کرم آبرسان کودک کرم آبرسان کودک بهترین کرم مرطوب کننده ی کودک کرم مرطوب کننده کودک کرم مرطوب کننده نوزاد...
مرطوب کننده ی عالی برای صورت
مرطوب کننده ی عالی برای صورت مرطوب کننده عالی برای صورت بهترین کرم مرطوب کننده ی پوست چرب کرم مرطوب کننده چی بخرم 10 مرط...
عوارض قرص راکوتان
عوارض قرص راکوتان عوارض قرص راکوتان عوارض راکوتان عوارض راکوتان بر چشم عوارض راکوتان بر مو عوارض قطع ناگها...
کرم ترک پا
کرم ترک پا کرم ترک پا بهترین کرم ترک پا قیمت کرم ترک پا مشخصات کرم ترک پا کرم ترک پا خنک کننده ک...
بهترین کرم مرطوب کننده
بهترین کرم مرطوب کننده بهترین کرم مرطوب کننده برای پوست حساس کرم مرطوب کننده چی بخرم کرم مرطوب کننده صورت کرم مرطو...
علت جوش صورت
علت جوش صورت علت جوش صورت علت جوش صورت در مردان علت جوش صورت در سنین بالا علت جوش خط فک علت جوش زدن ب...
کرم آبرسان برای پوست چرب و جوش دار
کرم آبرسان برای پوست چرب و جوش دار کرم آبرسان برای پوست چرب و جوش دار کرم مرطوب کننده پوست چرب درمان پوست چرب پوست چرب مراق...
بهترین کرم برای درمان ملاسما
بهترین کرم برای درمان ملاسما بهترین کرم برای درمان ملاسما ملاسما ملاسما بدن درمان قطعی ملاسما درمان ملاسما با مزوتراپ...
درمان خانگی اگزما
درمان خانگی اگزما درمان خانگی اگزما بهترین کرم برای اگزما درمان اگزما درمان قطعی اگزما علت اگزما درمان...