برای دانلود اپلیکیشن دکتر پوست کلیک نمایید android

مراقبت از پوست با 30 توصیه ای که برای جذاب بودن به آن نیاز دارید(بخش3)

زمان انتشار: 10 ماه پیش 1778

مراقبت از پوست دغدغه‌ی افراد مختلف به خصوص خانم‌ها و البته بسیاری از آقایان میباشد.

۲۱. عینک آفتابی مناسب استفاده کنید::
اگر دلتان یک عینک آفتابی تازه میخواهد ما بهانهاش را به دستتان خواهیم داد. مشخص شده است که عینک آفتابی بیشتر از کرم ضدآفتاب در جلوگیری از ایجاد خطوط زیر چشم و پیری پوست مثمرثمر است. دکتر امیری میگوید «پوست اطراف چشمها از دیگر مناطق صورت نازکتر است و همیشه هم پیری پوست بیشتر خود را در چروکهای اطراف چشم نشان میدهد، هر بار زیر نور آفتاب چشمهای خود را جمع میکنید زمینه را برای ایجاد خطی تازه در زیر چشم مهیا میکنید.» پس برای خودتان یک عینک آفتابی خوب و به اندازهی کافی بزرگ بخرید تا تمام منطقهی اطراف چشم را پوشش بدهد و از ایجاد چین و چروک جلوگیری کند.

۲۲. زیاد آب بنوشید :
دکتر الیاز میگوید «آب سمومی که موجب التهاب و قرمزی میشوند از بین میبرد. آب کافی، به انتقال مواد مغذی و اکسیژن کافی به پوست کمک میکند و مانع کمبود رطوبت و خشکی پوست، و در نتیجه پیری زودرس میشود.» دکتر دی توضیح میدهد که آب،اسید هیالورونیک را که بطور معمول در پوست وجود دارد افزایش میدهد و پوست را شاداب نگه میدارد. بر اساس توصیه این دو متخصص باید روزانه حداقل ۸ لیوان آب میل کنید. اگر فعالیتتان زیاد است یا در مناطقی با آب و هوای گرمتر زندگی میکنید حتما به آب بیشتری نیاز دارید. برای طعم دادن به نوشیدنیتان و تسکین پوست میتوانید یک جوشاندهی تسکیندهنده و ضدالتهاب مثل بابونه یا نعنا را هم امتحان کنید.

۲۳. صبحانه غلات استفاده کنید :
اگر پوست شما خسته و کدر به نظر میرسد، احتمالا کمبود زینک دارید. دکتر وکسلر میگوید: «معمولا افراد تحت رژیمهای لاغری یا کسانی که در خوردن خوراکیهای فرآوری شده افراط میکنند نمیتوانند زینک کافی برای سلامت و درخشانی پوستشان دریافت کنند.» زینک به بهبود بافت آسیبدیدهی پوست و التیام التهاب کمک میکند. از طرفی باعث از بین رفتن جوشهای پوستی، آکنه و تحریکات پوستی میشود. غلات صبحانه حدودا ۲۵ درصد نیاز روزانه به مواد مغذی و روی (زینک) را تأمین میکند و میتواند باعث سلامت پوست شود و کمک کند تا رنگ و روی شادابتری داشته باشید.

۲۴. در استفاده از محصولات پوستی صبور باشید :
همهی ما همیشه برای رسیدن به هدف عجله داریم و این موضوع دربارهی محصولات پوستی هم که استفاده میکنیم صدق میکند. اما مطمئن باشید اگر کمی صبور باشید به نتایج بهتری میرسید. پس هنگام استفاده از محصول پوستی چند روز زمان بدهید تا تأثیرات خود را نشان بدهد. و از چند محصول جدید با هم استفاده نکنید. دکتر کوک-بولدن میگوید: «حتی اگر میخواهید کل سیستم مراقب از پوست خود را تغییر دهید، با یکی از محصولات این سیستم شروع کنید و حداقل هر ۳ تا ۴ روز یکی دیگر از محصولات را به چرخهی مراقبت از پوست خود وارد کنید. کمتر پیش میآید با علائمی مثل خارش یا تحریک پوست و سوزش مواجه شوید اما اگر اینطور شد میدانید باید کدام محصول را کنار بگذارید.» به هر محصول حداقل ۱۲ هفته (تا ۶ ماه) فرصت دهید تا ببنید تغییری در پوست به وجود میآورد یا خیر. صبور باشید.

۲۵. سیب زمینی سرخ کرده را کنار بگذارید :
تحقیقات نشان میدهند رژیم غذایی پر چربی و پر کربوهیدرات، چروکهای پوستی را افزایش میدهد. وکسلر در این زمینه میگوید: «پنیرهای خامهای و گوشت قرمز به نام چربیهای سالخوردگی معروفند زیرا باعث پیری پوست میشوند.» برای بازسازی سلولهای پوست و بازیابی روند جوانسازی آن بهتر است به پروتئینهای سبک مانند ماهی، گوشت سفید، توفو، لوبیا و عدس روی بیاورید.

۲۶. سبزیجات را فراموش نکنید :
اگر دقت کرده باشید کرمهای ضد چروک بسیاری دارای آنتیاکسیدانهای گیاهی مانند قارچ یا سویا هستند. تحقیقات آزمایشگاه دکتر الکسیادس آرمناکاس نشان میدهد آنتیاکسیدانهای گیاهی (جنگجویان کوچکی که با عوامل ایجاد پیری زودرس میجنگند) برای پاکسازی پوست از رادیکالهای آزادٰ کارآیی بسیار بیشتری دارند. دکتر آرمناکاس میگوید: «گیاهانی که میخوریم خواص ضدسرطانی دارند، یعنی دارای عناصری هستند که در سیستم گوارش ما از بین نمیروند. پس اگر مستقیم روی پوست استفاده شوند تأثیرشان دو چندان خواهد شد.» پس بکوشید از سرمهای گیاهی مثل سرم قارچ روی پوست استفاده کنید.

۲۷. بروکلی بخورید :
میزان ویتامین ث بروکلی از پرتقال هم بیشتر است. مورگان معتقد است «نصف فنجان بروکلی خام ۶۵ درصد نیاز هر روزهی بدن به ویتامین ث را تأمین میکند. تحقیقات نشان می دهد مواد غذایی سرشار از ویتامین ث نه تنها رادیکال های آزاد را که بوجود آورندهی چروک پوست هستند و باعث تیره شدن آن میشوند از بین میبرد، بلکه می توانند آسیبهای وارد شده به «دی ان ای» را هم التیام بخشند. با خوردن ویتامین ث باعث بهبود زخمها و محافظت از پوستتان میشوید، پس آن را روی پوست خود نیز استفاده کنید. در مطالعهای در همین زمینه مشخص شد، زنانی که پوستشان در اثر اشعه آفتاب دچار آسیبدیدگی شده بود با مصرف کرمهای ویتامین ث بعد از ۶ ماه شاهد بهبود چشمگیری در خطوط و چروکها و تغییر رنگ پوست صورتشان بودند.

۲۸. به جوشهای صورتتان دست نزنید :
«تحریک پوست صورت با دست حتی اگر به آرامی هم باشد ممکن است به پوست آسیبی همیشگی بزند.» «بیمارانی دارم که بدون استفاده از دارو پوستشان بهتر شده چرا؟ چون عادت دستکاری پوست صورتشان را ترک کردهاند.» هر بار جوشی را تحریک میکنید، پوست دچار آسیب و التهاب میشود. از طرفی باکتریها به عمق پوست نفوذ میکنند، غدد چربی را تحریک میکنند و موجب آسیبهای شدیدتری میشوند و چه اتفاقی میافتد؟ جوشها بیشتر میشوند، پوست تغییر رنگ میدهد، لک و زخم میشود. پس دفعهی بعدی که حس کردید صورتتان پر از جوش است در قدم اول، به جای دستکاری آن سراغ افراد متخصص بروید و اجازه دهید افراد کارکشته به پاکسازی صورتتان بپردازند.

۲۹. انواع توت برای پوستتان مفید است :
یک معجون پر قدرت ضدپیری در یخچالتان پنهان است. تمشک، الاجیک اسید دارد، آنتی اکسیدانی که بر اساس نتایج تحقیقها، اگر روی پوست قرار گیرد میتواند چروکها را کاهش دهد. دکتر وو میگوید: «آب تمشک از کلاژن محافظت میکند و کلاژن محافظ شادابی و زیبایی پوست در برابر تابش خورشید است». اگر به تمشک، عسل اضافه کنید نور علی نور است، میتوانید سد دفاعی در برابر از بین رفتن رطوبت پوست داشته باشید زیرا عسل رطوبت را به مقدار زیاد در خود نگه میدارد. چند عدد تمشک له شده را با یک قاشق عسل مخلوط کنید. این ماسک را به پوست تمیز بمالید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید، سپس آن را بشویید و به آرامی خشک کنید.

۳۰. اثر کرم ضدآفتاب خود را تقویت کنید :
آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین ث قبل از اینکه عوامل محیطی و سموم به پوست آسیب برسانند، یک لایه ی محافظ روی پوست درست میکنند. دکتر امیری میگوید: «به همین دلیل، اگر کرم مرطوبکننده ای حاوی آنتیاکسیدان را جزو برنامهی صبحگاهی خود قرار دهید و آنرا زیر کرم ضدآفتابتان استفاده کنید تأثیر کرم ضدآفتاب افزایش خواهد یافت. از طرفی کرم های ضدآفتاب حاوی مواد شیمیایی هستند که در پوست جذب میشود. بنابراین، هر روز و هر دوساعت یکبار در صورتی که از منزل بیرون نمیروید از یک ضدآفتاب سبک با SPF ۱۵ و در صورتی که خارج از خانه هستید از ضدآفتابی قویتر که SPF۳۰ یا بیشتر داشته باشد، استفاده کنید.

 

گرد آورنده سایت دکترِ پوست

 

سایر مطالب

آیا علت های خارش پوست را می دانید؟

اخم نکن چروک میشی!!

دو اصل مهم در تزریق ژل لب

مطالب مرتبط
✅ نقش آب در زیبایی پوست بخش اول
✅ نقش آب در زیبایی پوست بخش اول آب یکی از اجزای ضروری برای عملکرد مؤثر و صحیح بدن ما می‌باشد. تقریباً 50 تا 70 درصد از حجم بدن از جم...
عوارض استفاده از سشوار
عوارض استفاده از سشوار عوارض سشوار کشیدن مو برای سلامتی مو و مغز تهدیدی بزرگ محسوب می شود و امواج الکترومغناطیسی که از ضعیف...
اسیدهای چرب و مراقبت از پوست
اسیدهای چرب و مراقبت از پوست همه ی چربی ها مضر نیستند...
پسوریازیس چیست؟
پسوریازیس چیست؟ پسوریازیس درمان پسوریازیس دارو برای پسوریازیس
نکاتی درباره ی یک اصلاح خوب در آقايان
نکاتی درباره ی یک اصلاح خوب در آقايان ✅نکات قبل از اصلاح
سوالات رایج در مورد لیزر کربن دی اکسید
سوالات رایج در مورد لیزر کربن دی اکسید جوانسازی پوست را ایمن انجام دهیم
رتینوئید برای درمان جوش
رتینوئید برای درمان جوش با جوش ها چه کنیم؟
دلایل پرمویی صورت
دلایل پرمویی صورت موی صورت که برای خانم ها نوعی دردسر به شمار می آید، یک مسئله کاملا طبیعی در بدن است.
آیا شامپوهای سولفات دار خطرناک هستند؟!
آیا شامپوهای سولفات دار خطرناک هستند؟! سولفات در شامپوها چه میکند؟!
مقایسه شیوه های مختلف جوانسازی
مقایسه شیوه های مختلف جوانسازی با افزایش سن ، قوام پوست و ساختارهای کلاژنی و بافت چربی دچار تحلیل میشوند و این مساله به دنبال آسیبه...