برای دانلود اپلیکیشن دکتر پوست کلیک نمایید android

نحوه استفاده از ضد آفتاب ها

زمان انتشار: 1 سال پیش 2541

معمولا باید یک لایه نازک ۰٫۱ میلی‌متری از کرم روی پوست زده شود. بعضی‌ها معتقدند هرچه بیشتر کرم استفاده شود، بهتر است اما این کار فایده ندارد و تاثیر چندانی ندارد.

خیلی اوقات مراجعان در مورد مقدار ضد آفتابی که باید قبل از مواجهه با آفتاب استفاده کنند, و دفعات تکرار آن پرسش هایی دارند.

طبق تعریف FDA اثر حافظتی ضد آفتاب مقابل اشعه  UVB خورشید با عدد  SPF بیان میشود در این تعریف به هر سانتی متر مربع از پوست باید 2mg ضد آفتاب مالیده شود.

مطابق شکل بالا کل بدن را به 11قسمت تقسیم می کنیم, اگر ضد آفتاب SPF=30  باشد,مقدار ضد آفتاب لازم برای هر قسمت به اندازه طول انگشت میانی خواهد بود(اگر  15=SPF باشد به اندازه مجموع طول انگشت میانی و اشاره). کل سر و صورت و گردن به عنوان يكي از اين يازده قسمت به اندازه طول انگشت میانی نیاز به ضد آفتاب دارد, ولی اگر فقط صورت در معرض آفتاب باشد مقدار ضد آفتاب لازم تقریبا"نصف می شود (نصف طول انگشت میانی) .

ضد آفتاب باید نیم ساعت قبل از خروج از منزل به موضع مالیده شود. اثر حفاظتی ضد آفتاب (عدد SPF) ظرف دو ساعت به نصف کاهش میابد بنا بر این درصورت تداوم مواجهه با آفتاب بهتر است ضد آفتاب هر دو ساعت یک مرتبه تجدید شود .

در مورد بیماری هایی که با آفتاب بدتر می شوند (نظیر لوپوس )و شرایط خاص مثل شنا كردن و تعريق زياد دفعات استفاده ضد آفتاب باید بیشتر شود.

گرد آورنده سایت دکترِ پوست

سایر مطالب

تزریق_چربی و یا پیوند_چربی

❌برنزه کردن پوست مطلقا ممنوع!

ريزش موى كششى

مطالب مرتبط
?علل تیرگی سر زانو وآرنج ودرمان آن?
?علل تیرگی سر زانو وآرنج ودرمان آن? پوست شمااز علل مهم زیبایی شما است و سیاهی زانو و آرنج باعث از بین رفتن این زیبایی می‌شود، برای رفع...
شستشوی مرتب صورت با صابون
شستشوی مرتب صورت با صابون آیا شستو شوی هرشب صورت با صابون سفید اب یا هرنوع صابون دیگری جهت پاک کردن آرایش برای پوست مضر است؟
تیرگی پوست در ناحیه زیر بغل ، کشاله ی ران وناحیه تناسلی
تیرگی پوست در ناحیه زیر بغل ، کشاله ی ران وناحیه تناسلی هیپرپیگمانتاسیون(تیرگی) پوست ناحیه زیر بغل، کشاله ران و ناحیه تناسلی یکی از عوارض پوستی است.
روش استفاده از محلول ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو چگونه است؟
روش استفاده از محلول ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو چگونه است؟ محلول ماینوکسیدیل باید روی پوست تمیز و خشک به ‌آرامی ماساژ داده شود و حداقل چهار ساعت بعد از آن نبا...
ضدآفتاب ها چگونه کار می کنند؟!
ضدآفتاب ها چگونه کار می کنند؟! ضدآفتاب ها چگونه کار می کنند؟!
آیا بیماریهای پوستی با حجامت قابل درمان است؟
آیا بیماریهای پوستی با حجامت قابل درمان است؟ در کتابهای علمی طب کلاسیک تنها به 3 بیماری اشاره شده که میتوان آن را با خونگیری یا فلبوتومی درمان کر...
ريزش موى كششى
ريزش موى كششى در اثر كشش مداوم و تكرار شونده توسط كش ، كليپس ، شانه هاى جادويي و دم اسبى بستن محكم موها ايجاد ميشو...
جوان سازی پوست با استفاده از لیزر
جوان سازی پوست با استفاده از لیزر لیزرهای جوان سازی را می توان به ۲ دسته تقسیم کرد؛ یکی لیزرهای تهاجمی که زخم ایجاد می کنند و لیزرهای...
? لایه برداری ( اسکراب ) پوست
? لایه برداری ( اسکراب ) پوست لایه برداری در واقع از بین بردن سلول های مرده پوست می باشد , که پوست شما را درخشان و صاف میکند.
اشتباهات 12 تا 20 سالگی
اشتباهات 12 تا 20 سالگی شما باید از محصولات متناسب با تغییرات هورمونی استفاده کنید.