برای دانلود اپلیکیشن دکتر پوست کلیک نمایید android

پيشگيري خشكي پوست

زمان انتشار: 1 سال پیش 1730

خشکی پوست مشکلی است که افراد زیادی از آن رنج می برند، بنابراین بهتر است از بهترین روش ها استفاده کنید و “خشکی پوست” را درمان کنید.

خشكي پوست به دليل كمبود چربي پوست نيست بلكه فقدان يا كاهش آب پوست باعث خشكي ميشود . تمامي درمانها سعي دارند كه آب پوست و رطوبت محيط مجاورپوست را جايگزين كنند.

پيشگيري

دماي اتاق بايد در پايين ترين حد مطلوب باشد و توصيه مي شود كه از دستگاههاي مرطوب كننده هواي اتاق استفاده شود. اين دستگاهها ميتوانند پرتابل و يا تبعيه شده در سيستم گرمايي منزل باشند. اگرچه در صورت عدم عايق بندي مناسب رطوبت از منزل به محيط بيرون پخش خواهد شد و يا به رنگ و يا ديوارهاي منزل آسيب خواهد زد.

استحمام بدون استفاده از مرطوب كننده باعث تشديد خشكي پوست مي شود ولي اخيراً‌ مشخص شده كه، استحمام يك يا دو بار در روز با استفاده از مرطوب كننده بلافاصله بعد استحمام، روي پوست نم دار ، باعث پيشگيري و درمان خشكي پوست مي شود. آب حمام بايد ولرم باشد.

اضافه كردن روغن هاي حمام به وان مفيد است و به عنوان يك روش جايگزين مي توان يك قاشق چايخوري روغن حمام را با يك چهارم فنجان آب گرم مخلوط كرد و اين تركيب را بعد استحمام روي پوست ماساژ داد.

تماس بيش از حد با آب و صابون و پاك كننده ها و ساير مواد شوينده بايد محدود شود واستفاده استفاده از يك صابون ملايم يا پاك كننده غيرصابوني مانند پن هاي پوستي توصيه مي شود.

از ضربه هاي مكانيكي ناشي از تمامي پارچه هاي زبر و يا لباسهاي تنگ اجتناب شود. مصرف مداوم نرم كننده ها توصيه مي شود كه شامل لوسيون ها و كرمها و يا تركيبات غليظ تر مانند وازلين هستند. بهتر است كه اين مواد روي پوست مرطوب و نم دار استفاده شوند.

 

گرد آورنده سایت دکترِ پوست/متخصص پوست ، مو و زیبایی دکتر مریم مجلسی

 

سایر مطالب

اکنه کیستی

چرا خوردن غذاهای سالم مهم است؟

راه درمان قرمزی و گل انداختن پوست چیست؟

مطالب مرتبط
به تاریخ انقضای لوازم آرایش تان بسیار دقت کنید!!
به تاریخ انقضای لوازم آرایش تان بسیار دقت کنید!! «از کجا متوجه زمان انقضای یک محصول آرایشی شویم؟» این سوالی است که خیلی از خریداران محصولات لوازم آرا...
با نقاط سياه روي بيني  blackheads چه كنيم؟
با نقاط سياه روي بيني blackheads چه كنيم؟ شاید داشتن یک بینی چرب و پر از دانه های سر سیاه در نگاه اول برای بیننده بیانگر این باشد که شما بهداش...
موثر ترین راه جوانسازی چیست؟
موثر ترین راه جوانسازی چیست؟ برای جوان سازی پوست با لیزر، لیزر دی اکسیدکربن، نتایج بسیار عالی دارد.
3 نکته جالب در مورد خشکی پوست
3 نکته جالب در مورد خشکی پوست چطور از پوست خشک مراقبت کنیم؟!
♻️روشهای بزرگ کردن لبها
♻️روشهای بزرگ کردن لبها لب ها، یکی از جذاب ترین قسمت های بدن می باشند و تمایل به داشتن لب های بزرگتر بسیار پرطرفدار شده است....
ماه گرفتگی
ماه گرفتگی یکی از اصطلاحات اشتباه که در جامعه رواج دارد ماه گرفتگیست که در واقع خال هایی مادر زادی هستند و بسته...
داشتن لب های برجسته دیگر رویا نیست!!
داشتن لب های برجسته دیگر رویا نیست!! لبهاي برجسته هميشه نمادي از زيبايي و جذابيت به حساب آمده است
? انواع فیلرها را بهتر بشناسید
? انواع فیلرها را بهتر بشناسید فیلر ها موادی هستند که جهت حجم دهی در فرورفتگی های پوست ،چروک های پوستی و یا رفع گودی ها استفاده می...
لایه برداری پوست به چند گروه تقسیم می شود ؟
لایه برداری پوست به چند گروه تقسیم می شود ؟ لایه برداری پوست به 3 گروه مختلف تقسیم می شود
? اسیدهیالورونیک چیست و چگونه عمل می کند؟
? اسیدهیالورونیک چیست و چگونه عمل می کند؟ اسید هیالورونیک نام یک ترکیب شیمیایی آلی است. این ترکیب را با نام هیالورونان نیز می‌شناسند.