برای دانلود اپلیکیشن دکتر پوست کلیک نمایید android

♻راه های پیشگیرى از تبخال♻️

زمان انتشار: 1 سال پیش 1833

تب‌خال یا هرپس سیمپلکس(به انگلیسی: Herpes simplex) یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می‌شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه‌تاول‌های ریز نمایان می‌شود.

⛔️براى اینکه از ابتلا به  تبخال پیشگیرى کنید و یا نگذارید تبخال به سایر نقاط بدنتان یا افراد دیگر منتقل شود توصیه هاى زیر را رعایت کنید:

 ✅از بوسیدن یا تماس پوستى با افراد در زمانى که تاول روى پوست آنها وجود دارداجتناب کنید. ویروس مى تواند تا هنگامى که ترشحات مرطوب در تاول وجود دارند منتقل شود.

✅ از وسایل مشترک استفاده نکنید. وسایل غذاخورى، حوله ها و سایر چیزهاى شبیه به آنها مى تواند در صورت وجود تاول ها باعث انتقال بیماری شود.

 ✅دست هایتان را تمیز نگه دارید: اگر مبتلا به تبخال هستید قبل از لمس کردن افراد دیگر دست هایتان را بشویید. 

✅مراقب لمس کردن سایر نقاط بدنتان باشید. چشم ها و دستگاه تناسلى به خصوص به گسترش عفونت حساسند.

✅ از عوامل تحریک کننده دوری کنید . از جمله وضعیت هایى که ظهور تبخال را تحریک مى کنند قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید است.

✅ از کرم هاى ضدآفتاب استفاده کنید. کرم ضدآفتاب را پیش از قرار گرفتن طولانى مدت زیر آفتاب چه در تابستان و چه در زمستان روى لب ها و صورتتان بمالید تا به پیشگیرى از ظهور تبخال کمک شود.

 

♻️ مراقبت شخصى♻️

??تبخال معمولاً بدون درمان ناپدید مى‌شود. در طول مدتى که تبخال وجود دارد با رعایت نکات زیر مى توانید از ناراحتى رهایى یابید:

 ?استفاده از کرم ها: کرم هاى معمولى که بدون نسخه پزشک به فروش مى رسند ممکن است راحتى شما را فراهم کنند، اما انتظار نداشته باشید که بهبودى را تسریع کنند.

 ?استفاده از مسکن ها: از جمله آسپیرین، استامینوفن و ایبوپروفن براى تسکین  درد. اما به کودکان هیچ گاه آسپیرین ندهید. آسپیرین مى تواند یک عارضه نادر و بالقوه کشنده را به نام نشانگان "راى" در کودک ایجاد کند. 

? اجازه بهبود به ضایعه بدهید: از فشار دادن، کندن یا سوراخ کردن تاول‌ها بپرهیزید

 

گرد آورنده سایت دکترِ پوست/متخصص پوست ، مو و زیبایی دکتر خشایار مهرپور

 

سایر مطالب

علت های آفت دهان چیست؟

آیا پر عارضه ترین دارو را میشناسید؟

توصیه های مهم تغذیه ای به هنگام آلودگی هوا را جدی بگیرید!!

مطالب مرتبط
♻️روشهای درمانی بوی بد دهان♻️
♻️روشهای درمانی بوی بد دهان♻️ از بوی بد دهان خود عاجز هستید و اطرافیانتان این مورد را به شما گفته اند؟ بوی بد دهان علت های مختلفی...
‌لاغری و تناسب اندام با شنا
‌لاغری و تناسب اندام با شنا فشاری که آب روی پنجه و ساق‌های پا وارد می‌آورد، خون را به بالا می‌راند و گردش خون را بهبود می‌بخشد.
علت های کهیر و راههای پیشگیری از آن
علت های کهیر و راههای پیشگیری از آن کهیر یک بیماری کوتاه‌مدت است که با سرخی پوست و خارش وبسیار در تمام بدن همراه است.
??اگزما تماسی و حساسیت به نیکل  چه نوع اگزمایی است ؟
??اگزما تماسی و حساسیت به نیکل چه نوع اگزمایی است ؟ اگزما یک بیماری پوستی است که اشکال مختلف با علل متفاوت دارد.
✅ پاکسازی پوست در نوجوانی بخش دوم
✅ پاکسازی پوست در نوجوانی بخش دوم ویژگیهای فیزیولوژیک پوست آقایان
اثرات هایفوتراپی در جوانسازی چگونه است؟
اثرات هایفوتراپی در جوانسازی چگونه است؟ هایفوتراپی در تمام نقاط بدن و برای انواع تیپ های پوستی قابل استفاده است و معمولا در یک جلسه درمان ان...
کدام قسمت از کله پاچه مفید و کدام یک مضر است؟؟؟
کدام قسمت از کله پاچه مفید و کدام یک مضر است؟؟؟ کله پاچه یکی از غذاهای بسیار سنگین است و پروتئین و چربی بالایی دارد که قسمت هایی از آن مفید و قسمت ه...
تیرگی پوست در ناحیه زیر بغل ، کشاله ی ران وناحیه تناسلی
تیرگی پوست در ناحیه زیر بغل ، کشاله ی ران وناحیه تناسلی هیپرپیگمانتاسیون(تیرگی) پوست ناحیه زیر بغل، کشاله ران و ناحیه تناسلی یکی از عوارض پوستی است.
تیرگی دور چشم
تیرگی دور چشم تیرگی دور چشم یکی از مشکلات شایع بین مراجعین پوست است که می تواند علت های متفاوتی داشته باشد .
اسکین تگ یا زواید پوستی چیست؟
اسکین تگ یا زواید پوستی چیست؟ اسکین تگ زایده های پوستی بدون درد و غیرقابل رشد بر روی پوست هستند. آنها با یک ساقه کوچک و نازک به نا...