برای دانلود اپلیکیشن دکتر پوست کلیک نمایید android

پوست سالم با داشتن تغذیه سالم

زمان انتشار: 1 سال پیش 1891

با میوه های فصل پوستی سالم داشته باشید

ويتامين A : يكي از موادي است كه نوسازي پوست را افزايش داده و از چين و چروك در آن جلوگيري مي کند زيرا براي خنثي كردن عناصر مضر پوست نقش آنتي اكسيدان را بازي كرده و از تشكيل چين و چروك در آن جلوگيري و پيشرفت آن را به تاخير مي اندازد . از اين رو پوست جوان مي ماند.

منابع غني از ويتامين A : جگر، شير، زرده تخم مرغ،‌ ماهي،‌ پنير، هويج،‌ كدو حلوايي، طالبي، زردآل،‌ كلم بروكلي،‌ گريپ فروت، اسفناج و ساير سبزيجات سبز تيره و برگي شكل سرشار از ويتامين A هستند.

زغال اخته : تاثير بسزايي در از بين بردن چين و چروك پوست دارد. اين نوع ميوه ها سرشار از فيبر و آنتي اكسيدان ها است و از پوست در برابر آسيب هاي ناشي از راديكال هاي آزاد مقابله مي كند.

چاي سبز : حاوي ماده اي به نام كاتچين است كه با پيري و آسيب هاي ناشي از اشعه زيانبار خورشيد مقابله مي كند . همچنين چاي سبز غني از آنتي اكسيدان ها است كه با راديكال هاي آزاد مقابله كرده و از پوست محافظت مي نمايد. راديكالهاي آزاد مولكولهايي هستند كه از طريق DNA در داخل سلول موجب بروز سرطان مي شوند. لذا چاي سبز به دليل داشتن تركيبي موسوم به پلي فنول ها علاوه بر نابود كردن راديكال هاي آزاد با تسريع مرگ سلولهاي سرطاني از سلولهاي سالم نيز محافظت مي كنند و سبب تقويت عملكرد ايمني و كاهش ابتلا به برخي از انواع سرطان ها مي شود.

ويتامين C : به بدن كمك مي كند تا با عفونت ها و بيماريها مقابله كند. اين ويتامين سيستم ايمني را تقويت كرده و بهبود بيماري ها را نيز تسريع مي بخشد. همچنين ويتامين C براي ساختن كلاژن ضروري است و كلاژن به پوست كمك مي كند تا بدون چين و چروك باقي بماند. مركبات ، توت ها ، گوجه فرنگي ، گل كلم ، كلم بروكلي از جمله مواد غني از اين ويتامين است .

ماهي : حاوي ماده اي به نام آكستانتين بوده كه به پوست خاصيت الاستيسيته مي بخشد و مصرف آن در جلوگيري از چين و چروك پوست موثر است . نه تنها ماهي بلكه تمام محصولات دريايي از جمله خرچنگ ، ميگو ، صدف و ... در ايجاد سلامتي پوست موثر هستند.

گذر زمان ، آلودگي هوا ، آسيب هاي خورشيد ،‌ لطافت و درخشندگي پوست را به تاراج مي برد اما تغذيه سالم موجب مقابله با اين رخدادهاي ناگوار خواهد شد.


گرد آورنده: سایت دکترِ پوست/ متخصص پوست ، مو و زیبایی دکتر محمد ایمانی

مطالب مرتبط
قارچ چند رنگ یا ورسیکالر چیست؟
قارچ چند رنگ یا ورسیکالر چیست؟ بیماریهای قارچی شایع پوست به دودسته تقسیم می شوند که عبارتند از بیماری تینئا وبیماری کاندیدیازیس.
پشه گزیدگی و تاثیر آن بر پوست (بخش1)
پشه گزیدگی و تاثیر آن بر پوست (بخش1) بهار و تابستان زمان زاد و ولد و تکثیر پشه هاست و معمولا با گرم تر شدن هوا معضل پشه و گزش حشرات هم بی...
نکاتی در مورد اصلاح صورت آقایان
نکاتی در مورد اصلاح صورت آقایان جهت یک اصلاح موفق و بدون عارضه رعایت پند نکته ضروری میباشد.
رژیم کانادایی
رژیم کانادایی رژیم کانادایی ، اتکینز و يا رژيم هاي پروتئين ، واژه هايي است كه اين روزها از بسياري از مراجعين كه خو...
با آکنه های خود چه کنیم؟!
با آکنه های خود چه کنیم؟! چگونه محصولات مناسب پوست خود را انتخاب کنیم
? درمان خط خنده چگونه انجام میشود؟
? درمان خط خنده چگونه انجام میشود؟ راه های درمانی:باکمک راههای درمانی متعدد میتوان آثارپیری وافزایش سن را زدود و به درمان آثاری چون خط...
براي لاغري، برنج بخوريم؟ يا نخوريم؟!?
براي لاغري، برنج بخوريم؟ يا نخوريم؟!? چاقی نتیجه مجموعه کالری‌های دریافتی از مصرف انواع مواد غذایی و آشامیدنیه.
♻سیرنگوما و روش های درمان ان
♻سیرنگوما و روش های درمان ان سیرنگوما شایع ترین تومور خوش خیم غدد عرق است. این تومور ضمائم پوستی، پس از بلوغ ایجاد و در اوایل بزر...
نکات مهم استفاده از ضدآفتاب ها
نکات مهم استفاده از ضدآفتاب ها از ضدآفتاب ها درست و اصولی استفاده کنید
دو اشتباه شایع که در تزریق ژل لب ها ممکن است رخ دهد
دو اشتباه شایع که در تزریق ژل لب ها ممکن است رخ دهد در بازار جهاني برندهاي بسياري اقدام به توليد ژل هاي هيالورونيك اسيد ميكنند كه فقط برخي از اين مارك ه...