برای دانلود اپلیکیشن دکتر پوست کلیک نمایید android

رژیم کانادایی

زمان انتشار: 1 سال پیش 1729

رژیم کانادایی ، اتکینز و يا رژيم هاي پروتئين ، واژه هايي است كه اين روزها از بسياري از مراجعين كه خودسرانه اقدام به گرفتن اينگونه رژيم ها برای کاهش وزن كرده اند به گوش ميخورد. صحيح ؟ يا غلط؟!

 

رژیم کانادایی یا اتکینز رژیم های پر پروتئین و کم کربوهیدرات هستند.  از آنجا كه اينگونه رژيم ها باعث كاهش سريع وزن ميشوند ، طرفداران خاص خود را به دنبال دارد اما بايد توجه داشت كه اينگونه از دست دهي سريع وزن چه مشكلاتي  را بهمراه دارد كه ممكن است عواقب آن بسيار بدتر از اضافه وزن باشد كه به بعضي از آنها در زير اشاره مي كنيم. 

علت كاهش وزن سريع چيست؟

در این رژیم ها افراد، به طرز عجيبي تمام كربوهيدرات دريافتي خود مثل نان و سايرغلات را بطور كامل قطع كرده و آن را با مصرف بيشتر منابع پروتئين مانند گوشت ، مرغ ، تخم مرغ (بخصوص مصرف سفيده تخم مرغ كه در ميان مربيان تربيت بدني رايج است) جايگزين مي كنند.

در نتیجه پیروی از این رژیم، فرد مقدار زیادی نیتروژن دفعی حاصل از تجزیه پروتئین ها را با مقدار بسیار زیادی آب موجود در بدن از راه ادرار دفع میکند. همین دفع آب بدن (نه توده ي چربي) باعث کاهش وزن بسیار شدید و افتادگی صورت و عضلات در اين گونه رژيم ها میشود. 

در پیروی از اين رژيم ،همچنان به علت بالا رفتن اسیدیته مایعات بدن، فلزات دو ظرفیتی بدن مانند کلسیم، آهن، روی، فسفر، منیزیم و منگنز با مایعات دفعی، دفع شده و کاهش میابند و فرد هنگامي كه با عوارض ناشي از اين  ريزمغذي ها مواجه ميشود، معمولا مراجعه مي كند.

ازسوي ديگر، با بالا رفتن کتون های خون در اثر رژیم های پر پروتئین و کم کربوهیدرات، کلسترول خون افزایش یافته و باعث پیدایش سنگ کیسه صفرا و مشکلات بعدی آن خواهد شد.

رژيم گرفتن صحيح و بدون عوارض، نياز به يك تنظيم برنامه غذايي دقيق، سنجيده مدون و منظم توسط متخصصين و كارشناسان تغذيه و رژيم درماني را دارد.

گرد آورنده سایت دکترِ پوست/متخصص پوست، مو و زیبایی دکتر نیلفروش زاده

سایر مطالب

معافیت_سربازی_در_بیماریهای_پوست_و_مو

موهایتان_را_با_آب_داغ_نشویید

♻️کبد_متهم_بی_گناه_‼️

مطالب مرتبط
شامپوهای ضد شوره:
شامپوهای ضد شوره: شامپوهای ضد شوره:
توجه نکردن به جوان سازی دست ها و عوارض آن !!
توجه نکردن به جوان سازی دست ها و عوارض آن !! پس از از صورت ،دستها اولین مشخصه سن هستند ،اما دستها کمتر از صورت مورد توجه قرار میگیرند . دستها بیش...
✅ آکنه و چگونگی درمان ان!
✅ آکنه و چگونگی درمان ان! برای درمان آکنه باید نوع و شدت آن مشخص شود.
ترک پا
ترک پا ترک پا به این دلیل بوجود می آید که پوست شما بقدری خشک است که نمی تواند فشار وارد بر آن را تحمل کند....
بیماری فوردایس
بیماری فوردایس ✳️بیماری فوردایس یا هایپرپلازی سباسه “Fordyce disease”
?? ‎زگیل کف پا
?? ‎زگیل کف پا از آنجا که زگیل کف پا در یک منطقه فشار هستند، آنها به سمت داخل رشد می کنند و غالباً حساس و دردناک هس...
کیسه کشیدن در حمام
کیسه کشیدن در حمام کیسه کشیدن پوستهای خشک در حمام ممنوع
نکاتی که بعد از لیزر موهای زائد باید رعایت گردد
نکاتی که بعد از لیزر موهای زائد باید رعایت گردد امکان دارد رشد موهای لیزر شده ۱ تا ۲ هفته بعد از لیزر موهای زائد ادامه یابد و بعد از آن شروع به ریخت...
افتادگی پوست را چگونه درمان کنیم
افتادگی پوست را چگونه درمان کنیم روش هاي درماني ليفت يا افتادگي صورت با مراجعه به متخصص پوست جهت مصرف کرم های اسید میوه موثر در جوان...
☀️آنچه باید در مورد گرمازدگی بدانید
☀️آنچه باید در مورد گرمازدگی بدانید گرمازدگی عدم توانایی بدن در دفع گرما و افزایش دمای درون بدن به حدود چهل درجه سانتی‌گراد است که به عل...